Z lyží přímo do lázní: dvojnásobná porce horské radosti

Příjemné zážitky se navzájem zesilují. Platí to nejen pro dobré jídlo a víno, ale i pro zasněžené hory a horkou vodu. Známe 6 míst, kde můžete oba epikurejské požitky spojit. Snímek obrazovky 2020-02-03 v 8.50.57

1. Dva tyrolské ledovce: chrám koupání

V Ötztalském údolí si užijete Sölden, “cool” zimní lokalitu známou z bondovky Spectre (2015). Včetně restaurace Ice G, kde se s agentem 007 natáčely klíčové scény. Hned za kopcem je Pitztalský ledovec, který je ze všech lyžařských středisek v Rakousku nejblíž nebi. Nikde jinde se lanovkou nedostanete do výšky 3440 m. Ale i jiné lyžařské destinace v Tyrolsku stojí za průzkum.

Snímek obrazovky 2020-02-03 v 8.54.04

Ze Söldenu je to jen pár kilometrů do futuristického “chrámu koupání” Aqua Dome v Längenfeldu, snadno přístupného i vedlejšíhoPitztalského údolí. Magnetem je tu futuristicky vyhlížející “chrám koupání” Aqua Dome.

"Vodní dóm" v Oetztalském údolí je termálním chrámem odpočinku.

„Vodní dóm“ v Oetztalském údolí je termálním chrámem odpočinku.

Tři mísovité bazény plné sirnaté minerálky jakoby se vznášely ve vzduchu. Relax doplňuje podvodní hudba se světelnými efekty. Potomkům můžete slíbit dětský tématický vodní svět se skoro stometrovým tobogánem.

2. Hinterstoder: sauna s ledovou jeskyní

Hornorakouský region Pyhrn-Priel v pohoří Totes Gebirge nabízí ve střediscích Hinterstoder a Wurzeralm 60 km sjezdovek od modrých po černé, 20 vleků, kids parky pro nejmenší… Prostě dokonalý lyžařský ráj.

Snímek obrazovky 2020-02-03 v 8.55.27

Perfektní zimu dotvoří aprés–ski se sklenkou šampaňského v horském bazénu s výhledem do zasněženého údolí Stodertal. Ležíte na vodní masážní lavici, zatímco nad skalami zapadá slunce…

Co po celodenním lyžování chtít víc?

Co po celodenním lyžování chtít víc?

Dopřejete si k tomu finskou saunu, biosaunu nebo bublinkovou lázeň? V hotelu Baumschlagerberg se po sauně zchladíte v alpské ledové jeskyni!

3. Dachstein West: s dětmi i bez nich

Ve tomhle středisku se zaměřují na rodiny s ratolestmi. Přívětivosti zdejšího lyžování napomáhá už poloha ve středohoří, díky které je tohle středisko chráněno silným větrem. Kombinace technicky nenáročných sjezdovek a velkého množství zábavních lyžařských prvků dělá z Dachsteinu West ideální oblast pro začátečníky. Kromě klasických i carvingových svahů tu najdete i 14 takzvaných gaudipisten (zábavných sjezdovek).

Snímek obrazovky 2020-02-03 v 8.58.41

Přímo pod spodnímu stanicem vleků a lanovek ve vesnici Gosau nemiňte speciální dětský hotel Dachsteinkönig. Z jeho bazénu se otevírá dechberoucí výhled na ledovcový masiv Dachsteinu.

Z bazénu hotelu Dachsteinkonig budete mít dokonalý výhled na horské velikány.

Z bazénu hotelu Dachsteinkonig budete mít dokonalý výhled na horské velikány.

Až se vám omrzí, svezte se s potomky na tobogánu. Nebo je svěřte školeným pečovatelkám a sami si uvolněte mysl v příjemně temperovaném tepidáriu.

4. Gasteintal: skalní lázně

Více než 200 kilometrů upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti v Gasteinském údolí je součástí mamutí lyžařské oblasti Ski amadé. Pod hřebenem Vysokých Taur se zde tulí zimní střediska Bad Gastein a Bad Hofgastein. Každé z nich má svoje vlastní lázně. Vyzkoušejte oboje.

Snímek obrazovky 2020-02-03 v 9.03.27

Devizou Alpských lázní (Alpentherme) je plocha 36000 metrů čtverečních. Za zmínku stojí i zdejší multimediální dóm. Hovíte si v horké vodě, zatímco na obřím projekčním plátně nad vašimi hlavami běží dokumentární filmy o přírodě. Ve Svět relaxace se čas táhne pomalu jako med.

Alpské lázně v Bad Hofgastein občerství tělo i ducha.

Alpské lázně v Bad Hofgastein občerství tělo i ducha.

Skalní lázně (Felsentherme) kromě fitnessu sázejí na rozmanitost. Jejich kamenný interiér perfektně ladí s okolním horským světem, na který budete mít výhled velkými okny. Připočtěte rozlehlou welnessovou zónu včetně osmi různých saun a zpátky na lyže se vám odtud skoro nebude chtít.

5. Schladming Dachstein: koupání ve dvou

Pod jižními stěnami štýrského Dachsteinu se rozkládá lyžařská oblast Schladming, tvořená devíti areály s více než 244 kilometry sjezdovek. Stihnete je všechny ochutnat?

Snímek obrazovky 2020-02-03 v 9.04.51

Horkou vodu najdete ve velkém akvaparku Erlebnisbad v centru městečka. Pokud ale chcete něco opravdu extra, vyražte do nedaleké vesnice Haus in Ennstal. Wellnessový svět u hotelu Höflehner patří k tomu nejlepšímu, co se dá v Alpách zažít. Masiv Dachteinu je z venkovního bazénu jako na dlani. A pokud bude ošklivo? Utečete do krytého bazénu nebo do vířivky a v panoramatické sauně se vypotíte s výhledem na Grimming. A nebo zvolíte finskou klasiku či limbovou biosaunu?

Bazén schladmingského hotelu Hoflehner je oázou unavených svalů.

Bazén schladmingského hotelu Hoflehner je oázou unavených svalů.

Pro romantické chvíle ve dvou jsou určeny zdejší soukromé lázně Moaralmbadl. Včetně vany se světelnou terapií, vodním lůžkem, biosauny, partnerské masáže a zimní zahrady.

6. Hintertux: jeskyně s vodopádem

Do tyrolského údolí Zillertal se lyžaři sjíždějí do celkem čtyř středisek. Nejvýše položený ledovec Hintertux láká freeridery. Vysokohorský ledovcový kotel pod vrcholem Olperer (3476 m) totiž lyžovat po celý rok. Hintertux je ale oblíbený i mezi rodinami, protože se tu dají najít i příjemné nenáročné sjezdařské terény.

Snímek obrazovky 2020-02-03 v 9.06.11

Kde se navečer smočit? Buď popojedete až do spodní části údolí, kde v městečku Fügen nově otevřeli termální lázně Erlebnistherme. Bublinková jeskyně s vodopádem? Saunový svět? Nejdelší vodní skluzavka v západním Rakousku? Bože, jak složitý výběr…

Zimní Hintertux viděný přes okno sauny má něco do sebe.

Zimní Hintertux viděný přes okno sauny má něco do sebe.

Nebo se skibusem svezete jen do vesnice Tux. V hotelu Alpenhof tu na lyžaře čekají lázně Vitalis, největší široko daleko. Na ploše skoro 3000 čtverečních metrů najdete bazén s výhledem na ledovec, masážní lavice, několik druhů saun… Pro tělo namožené celodenním lyžováním je to ráj.

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = 1

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>