Video: Nebezpečný bungee jumping

Australana Erin Langworthy se během dovolené v Zambii před dvěma lety rozhodla vyzkoušet bungee. Při skoku ze 111 metrů se jí ale přetrhlo lano a ona dopadla do řeky plné krokodýlů.

Australanka Erin Langworthy jen tak nezapomene na prázdninový adrenalinový zážitek, který byl ještě silnější, než čekala. Když se v roce 2012 při dovolené v Africe odhodlala skočit bungee jumping ze 111 metrové výšky nad řekou Zambezi plné krokodýlů, nemohla tušit, že se jí v příštích vteřinách přetrhne lano.

Spadla do řeky a kromě tržných ran a modřin utrpěla i šok. Jako zázrakem pád přežila, nicméně jí dále hrozilo nebezpečí od krokodýlů, měla totiž stále kusem lana svázané nohy k sobě. Boj o život trval přibližně 40 minut, během kterých se svépomocí dostala na břeh.


„Dopadla jsem se svázanýma nohama a začala plavat k zimbabwské části řeky. Měla jsem pocit, jako bych byla lanem do vody mrštěna. Bylo to strašidelné, protože několikrát se lano v řece zachytilo o kameny nebo sutiny. Ve skutečnosti jsem se tak musela potápět pod vodu a lano vždy vytáhnout, když se kolem něčeho obmotalo. Jednou mě to stáhlo pod vodu a já nemohla dýchat. Když mě pak voda vynesla na záda, kašlala jsem vodu a krev,“
shrnula Erin tehdy médiím.

Dávejte si tedy při svých prázdninových aktivitách pozor.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + 7 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>