VIDEO: Dívky unesené v Pákistánu natočily další video, na konci srpna

Antonie Chrástecká a Hana Humpálová prosí na videu o pomoc českou vládu a také se zmiňují o svém zdravotním stavu, který není dobrý.

Video vzniklo 23. srpna a vyplývá z něj, že obě dívky jsou rozdělené a nejsou spolu v kontaktu. Obě dívky mluví na nahrávce anglicky o tom, že se nenachází v dobrém zdravotním stavu. Hana Humpálová uvádí, že se jim nedostává vody a netuší, jak dlouho to ještě vydrží.

Humpálová dále uvádí, že: „Naše situace je čím dál horší. Nevím, jak dlouho ji budu ještě zvládat, proto důrazně vyzývám ty, kdo tuto věc řeší, aby to urychlili.“ Také dodává, že doufá, že její kamarádka Antonie je v pořádku.

Antonie Chrástecká prosí české úřady, aby vyvinuly tlak na pákistánskou vládu, která má prý s únosci spolupracovat a dát jim, co chtějí.

Následně mluví obě Češky také o tom, že v případě jejich smrti nemají jejich blízcí dlouze smutnit, přibližují i písně, které by jim měly na pohřbu znít.

Obě Češky byly uneseny v Balúčistánu v půlce března, když přes něj pouze tranzitně chtěly přejet do Indie. Jejich rodiny se o nich poprvé dozvěděly v červnu, kdy únosci zveřejnili jejich první video . To bylo ale dva měsíce staré. O tom, že České ministerstvo zahraničí celou věc řeší, se nedávno zmínil i prezident Miloš Zeman, který řekl, že česká strana celou věc intenzivně řeší.

Aktuální video zveřejnily rodiny unesených Češek. Nahrávku někdo nechal u českého velvyslanectví v Pákistánu. Matky dívek nahrály a uveřejnily vlastní video.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = 11

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>