Turistovi někdo ukradl boty, z Mt. Blancu jej evakuoval vrtulník

S odvoláním na francouzskou policii informavala agentura AFP o kuriózním případu, kdy musel pro horolezce do chaty Gouter přiletět vrtulník, aby se dostal dolů. V chatě mu totiž někdo ukradl boty.

Velitel místních záchranářů Jean-Baptiste Estachy k tomu agentuře řekl, že v těchto situacích lze lidi zpět dolů přepravit pouze ve vrtulníku. „Nemohli jsme ho přeci nechat jít jen v ponožkách. Je to nebezpečné,“ dodal.

Loni nově otevřená chata Refuge du Gouter se nachází ve výšce 3 835 metrů. Plně energeticky soběstačný a ekologický objekt se nachází na nejvíce turisty využívané trase k vrcholu Mt. Blanc. Turistu bylo potřeba evakuovat i proto, že i po cestě zpátky je nutné urazit několik hodin cesty ve sněhu až k Nid d’Aigle, kde je nejvyšší stanice místní lanovky, ta se nachází ve výšce 2372 metrů.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 2 = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>