Svobodná záležitost – Les Menuires

Jízda panenským svahem dává pocit svobody a je nepřekonatelným zdrojem adrenalinu. Savojské Alpy jsou v oblasti freeridu, ski touringu a dalších disciplín provozovaných mimo sjezdovky bezkonkurenční jedničkou. Tak na co ještě čekáte?

[singlepic id=109 w= h= float=center]

 

rsz_ski_les_menuires_-proyer

Vynikající podmínky a odpovídající servis nabízí lyžařské středisko Les Menuires, které se nachází v jednom ze tří údolí stejnojmenného lyžařského areálu. Ten je součástí rozlehlé lyžařské oblasti Les 3 Vallées. Více než 160 kilometrů sjezdovek v Les Menuires je jistě lákavou nabídkou, vás ale možná bude víc zajímat svahy, které leží mezi nimi.

 

V celém areálu najdete hned tři bezpečné oblasti pro jízdu v čerstvém prašanu. Označené jsou jako „Liberty Ride“ a jsou pod dohledem místní horské služby. Ať už jste začátečník nebo zkušený freerider, vybírat můžete mezi převýšením 200 metrů (La Masse a Les Pylones) a třistametrovým převýšením, které nabízí Arriondaz. Místní specialitou jsou i kurzy vyhledávání lyžařů zasypaných lavinou.

 

Atrakcí, kterou si mohou lyžaři dopřát na svazích zdejší hory La Masse, je program První stopa. Nahoru mohou vyjet brzy ráno ještě předtím, než se rozjedou ostatní lanovky. Na vrcholu hory se pak podává při východu slunce snídaně. Následuje sešup po bezchybném prašanu, v tomto případě s převýšením až tisíc metrů.

 

Dvouhodinový sjezd

Stále populárnější aktivitou mimo sjezdovky je ski touring. Naším tajným tipem je Vallée des Encombes, kde nejsou žádné lanovky. V panenské divočině se ocitnete už po 20minutovém pochodu z vrcholku La Masse. Následuje dvouhodinový sjezd nejrůznějšími terény, při kterém můžete obdivovat divoké přírodní útvary i poznávat tradiční alpské chaty.

 

OUTDOOR TIP:

Týden freeriderů

Od 21. do 28. března se Les Menuires stane střediskem všech freeriderů. Těšte se na koncerty, promítání filmů a setkání s předními světovými freeridery. V rámci Freerider Week budete si moci otestovat výbavu a vyzkoušet své „protilavinové“ dovednosti.

 

Autor: Alena Frühbauerova

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 8 = čtrnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>