S březnovým Outdoorem na Slovensko i do Asie

Vychází březnový Outdoor, který vás vezme do českých hor, na Slovensko, ale také do Jižní Ameriky či Asie. Na stáncích ho seženete od 25. února. outdoor02

Za slovenskými příběhy se vydáme hned ve třech článcích. Dočtete se, jak přejít Velkou Fatru na sněžnicích, kde hledat zamrzlé vodopády ve Slovenském ráji a zavzpomínáme na horolezce Petra Šperku, který tragicky zahynul pod Nanga Parbatem.

V Asii se podíváme na plavbu „lodní stíhačkou“ po řece Mekong a navštívíme Město pomalosti. Do Česka se pak vrátíme v úžasném příběhu dvou Čechů, kteří dojeli z Thajska motorikšou až do Horních Řepčic.

V rubrice Kompas se projdete po málo známých Jestřebích horách a průvodce Martin Bareš vás vezme na prohlídku Mostecka. A věřte, že se jedná o krásný kus země. Také se pokusíme rozluštit záhadu, kde se vzaly podivné objekty v lese u zámku Konopiště.

Ve „strategických“ článcích se dočtete, jak strávit noc v záhrabu a jak nezmrznout při nocování venku v zimě. Poradíme vám, jak…
- naplánovat trek s minimální váhou vybavení,
- vybrat první lezecké boty,
- koupit letenky za minimální ceny,
- vybrat kvalitní outdoorové brýle,
- jaké jsou druhy ohně.

Otestovali jsme brýle Tactical Edge Sharp a čelovku Fenix HL60R.

V novém Outdooru toho ale samozřejmě naleznete mnohem víc. Nechybí pravidelné rubriky jako Zoom, Memory, Rozcestník a mnoho dalších.