Objevte turistický ráj pro rodiny i zkušené horaly

Ať už jste rodina s malými dětmi, nebo nadšenci do vysokých hor, kteří mají rádi výzvy, v italském Livignu si z 1 500 km úchvatných stezek v samotném srdci Alp svou trasu na pěší túru najde úplně každý. Relaxujte v pestrobarevné přírodě a kochejte se výhledy, nebo si vyšlápněte na třítisícové vrcholky a poznejte sílu alpských velikánů. Vezmou vás tam profesionální průvodci nebo vám alespoň poradí s výběrem. Carosello3000_Livigno_Trekking_2

Livigno je pro nadšené pěší turisty učiněným rájem. Najdete tu množství stezek pro jednodenní i vícedenní výlety, které vedou kolem řek, přes kaňony, lesy i louky až na samotné vrcholky v nadmořské výšce 3000 metrů a více. Zdatnější si je vyjdou zespoda nahoru, ostatní mohou využít lanovek. Ať už se vydáte kamkoli, na vaší cestě vás budou doprovázet dechberoucí alpská panoramata, panenská a nespoutaná příroda s divokou faunou i flórou a závan čerstvého horského vzduchu. Jediné, co na túru potřebujete, jsou dobré boty, batoh a dobré rady od místních profesionálních průvodců, kteří pomohou naplánovat trasu, která bude odpovídat vašim zkušenostem a kondici.

Livigno_Trekking_rodina_

Místo, kde i kočárky mají zelenou

Rodiny s dětmi jistě využijí služeb Outdoor centra, kde vám pomohou nejen s plánováním zajímavého výletu, na kterém se děti i dospělí mohou dozvědět leccos zajímavého o přírodě i historii Livigna, ale také ukáží, které stezky jsou široké a dají se zdolat i s kočárkem. Jednou z takových tras je Federia Tour. Jedná se o nenáročnou procházku do barvami hýřící přírody, která navozuje pocit klidu a pohody.

Když chcete překonávat své limity

Kdo má zájem o pořádný adrenalin, je tu Avventurando. Tato trasa přírodou Val delle Mine vám přinese zážitky a vzrušení, které dokážou nabídnout jen hory. Čeká na vás malá vertikální stěna, kterou se dostanete do horské soutěsky, překonání soutěsky pomocí  dvou ocelových lan napnutých mezi staletými modříny, přechod přes tibetský most, nebo překročení řeky po kmeni stromu. Stezkou v lesích se pak dostanete zpátky do údolí Alpe Mine, kde se můžete v horské chatě posilnit místními delikatesami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Carosello Mountain parku 3000 si nenechte zase ujít Baitel Tour, panoramatickou túru s ukrytými přístřešky, v nichž si můžete dát chvíli oddech nebo přespat, než vyrazíte dál. Horská trasa Mountain Tour vám zas umožní užít si oblast Carosello 3000 v celé její kráse, od skalnatých hřebenů s výhledem na nádherná údolí až po cestičky přes zelené louky.

Dovolená v Livignu je šetrná i k vaší peněžence. Využijte tzv. Livigno Card, která je plná slev a výhodných nabídek na aktivity, které zpříjemní váš pobyt.

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = 8

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>