Nově vybudovaný ekologický hotelový komplex na Elbrusu

Zda-li je hotel, právě otevřený na neaktivní sopce Elbrus, tím nejvýše položeným v Evropě, nejde jednoznačně určit. Dohady o tom, jestli linie Evropy a Asie vede tak, že je tento vrchol ještě v Evropě nebo již v Asii, se vedou léta.

Ekologický hotelový komplex postavený na neaktivní sopce Elbrus (západní vrchol 5 642, východní vrchol 5 621 m) se tyčí ve výšce 3 912 m. Pokud by tedy byl Elbrus brán jako nejvyšší hora Evropy, byl i tento hotel tím nejvýše položeným. Na druhém evropském vrcholu, o kterém se mluví jako o nejvyšším, Mont Blanc, otevřeli nedávno také novostavbu hotelu Refuge du Goûter, ve výšce 3 835 m.

Stejně, jako hotel na Mt. Blancu, i ten na Elbrusu je energeticky soběstačný. Fotovoltaické panely, LED osvětlení či zásoby vody z roztátého sněhu jsou zde samozřejmostí. Komplex nese název LEAPrus 3912 a byl vyprojektován a postaven italskou firmou LEAPfactory.

Vzhledem k tomu, že byl LEAPrus postaven na běžné výstupové trase, má se stát záchytným místem horolezců a vysokohorských turistů. Dva ze tří tubusů jsou hotely s palandami, které nabízejí celkem 49 lůžek, a soukromými salonky, ve třetím tubusu se nachází restaurace.

Více o chatě se dočtete na oficiálním webu stavitelské firmy www.leapfactory.it

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× šest = 18

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>