Nikon Z 7II: ideální foťák na ven je tu!

Outdoorová dobrodružství a zážitky si chceme uchovat navždy. Co je na focení v extrémních podmínkách lepší? Mobil? Zrcadlovka? Odpověď zní: bezzrcadlovka Nikon Z 7II! Snímek obrazovky 2021-05-27 v 23.02.57


Bezzrcadlovka (mirrrorless) už není úplně nový koncept. Oproti mobilům má větší tělo a výměnné objektivy, na rozdíl od zrcadlovky jí chybí pohyblivá mechanická uzávěrka. To je výhoda – kde se nic nehýbe, tam se skoro nemá co rozbít. Nehrozí opotřebení ani zanesení prachem a při focení nevydává bezzrcadlovka žádný zvuk. Je menší a lehčí než zrcadlovka, ale na rozdíl od mobilů se s ní dají dělat skutečně profesionální fotky.

Extrémně odolný

V Nikonu umějí zrcadlovky dokonale – nejlíp na světě. Není tedy důvod nevěřit, že stejně skvěle zvládnou i bezzrcadlovky. A model Z 7II to jen potvrzuje. Je to ideální fullframe foťák na trek, horolezeckou výpravu, VHT, vodu, kolo… Prostě cokoli si v přírodě vymyslíte. K použití venku ho předurčuje už tělo z extrémně pevné a současně lehké hořčíkové slitiny a plné utěsnění proti vnikání prachu, nečistot a vlhkosti. Odolá tedy nástrahám terénu i počasí.

Snímek obrazovky 2021-05-27 v 23.04.14

Konstrukce fotoaparátu formátu FX je založena na bajonetu Nikon Z s extrémně velkým průměrem a neustále se rozšiřující řadě objektivů NIKKOR Z. Model těží z dvou obvodů pro zpracování obrazu EXPEED 6, rychlejších a větších vyrovnávacích pamětí podporujících rychlé sériové snímání a dvou slotů pro paměťové karty – umožňujících používat karty SD UHS-II a karty XQD nebo CFexpress. Fotoaparát umožňuje záznam videí ve formátu 4K/60p.

Model Z 7II je další evolucí oceňovaného modelu Z 7, která nabízí lepší zaostření na objekt při zachování vysokého rozlišení a robustní spolehlivosti. Fotoaparát nabízí větší dynamický rozsah a kvalitu obrazu v rámci širokého rozmezí citlivostí ISO a jeho rychlost zpracování dat a kapacita vyrovnávací paměti mu umožňují fotografovat snímací frekvencí až 10 sn./s. V jedné sérii tak lze pořídit až 200 snímků JPEG v plném rozlišení nebo 77 12bitových nekomprimovaných snímků RAW.

Excelentní optika do batohu

Vylepšené schopnosti automatického zaostřování přístroje Z 7II zahrnují velkoplošná zaostřovací pole pro fotografování lidí i zvířat, sledování objektu pracující obdobně jako systém 3D sledování objektu u zrcadlovek a zlepšené automatické zaostřování za nízké hladiny osvětlení. A elektronický hledáček s 3 690 000 pixely (EVF) poskytuje přirozenější obraz s vyšší obnovovací frekvencí, která redukuje výpadky obrazu.

Snímek obrazovky 2021-05-27 v 23.03.22

Fotoaparát Z 7II je vhodný pro pokročilé a profesionální fotografy požadující nedostižné zachycení objektů v nedostižných detailech. Mezi ty může patřit například krajinář požadující robustní a lehké vybavení pro cestování nehostinnými podmínkami a zachycování přírodních scenérií.

Fotoaparát využívá k tomu, aby zajistil rovnoměrný průchod světla na obrazový snímač včetně jeho rohů, bajonet Nikon Z. A v kombinaci s rozšiřující se řadou objektivů NIKKOR Z – nebo s více než 300 kompatibilními objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F nasazenými prostřednictvím adaptéru bajonetu FTZ – tak posouvá tradici excelentní optiky a inovací do bezprecedentních nových výšin.
V čem všem Z 7II vyniká?

Sedm plusů

1. Větší výkon, více detailů

Bajonet Nikon Z s velkým průměrem je zkombinován s obrazovým snímačem formátu FX s 45,7 milionu pixelů a dvěma obvody pro zpracování obrazu EXPEED. Budete se těšit z většího dynamického rozsahu a brilantnějšího obrazu v širokém rozmezí citlivostí ISO. A můžete zaznamenávat video v rozlišeních až 4K/60p.

Snímek obrazovky 2021-05-27 v 23.05.02

2. Maximální rychlost a spolehlivost

Dva sloty pro paměťové karty umožňují používat karty SD UHS-II v jednom slotu a karty XQD nebo extrémně rychlé karty CFexpress ve druhém. Přístroj se tak přizpůsobí libovolnému pracovnímu postupu.

3. Perfektní automatické zaostřování v široké oblasti

Zaostříte s absolutní jistotou. Po probuzení z pohotovostního režimu si fotoaparát pamatuje dříve vybrané zaostřovací pole. Měření expozice je při použití objektivu se světelností f/2 (nebo vyšší) dostupné až do hodnoty −4 EV.

Snímek obrazovky 2021-05-27 v 23.04.32

4. Rychlejší fotografování po delší dobu – a zcela tiché

Snímací frekvence až 10 sn./s poskytuje vysokou míru flexibility, zatímco větší vyrovnávací paměť umožňuje pokračovat ve fotografování bez přerušení.

5. Kvalitní hledáček

Elektronický hledáček s vysokým rozlišením a 3 690 000 pixely (EVF) se vyznačuje vysokou obnovovací frekvencí výrazně snižující výpadky obrazu i při fotografování vysokou snímací frekvencí.

6. Přizpůsobitelné informační obrazovky

Přizpůsobitelné informační obrazovky umožňují rychle upravit nastavení nebo lze jejich zobrazení při fotografování zcela zakázat. Pokud vyklopíte monitor pro fotografování v živém náhledu, elektronický hledáček se automaticky vypne.

Snímek obrazovky 2021-05-27 v 23.12.58

7. Slovo „odolný“ začíná být nedostačující

Drsný terén, drsné povětrnostní podmínky – kompletně utěsněný fotoaparát Z 7II necouvne. TADY si přečtěte, jak se s ním fotí Alpy.

Více: www.nikon.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 1 = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>