Lipno – jedno z největších turistických lákadel ČR

Oblast Lipna a jeho okolí se především díky Stezce korunami stromů během tří let zařadila mezi největší turistická lákadla Česka. V loňském roce dokonce podle oficiálních statistik CzechTourism přeskočila návštěvnost Stezky i Český Krumlov a stala se tak nejnavštěvovanějším turistickým cílem Jihočeského kraje. Letos v červnu její provozovatelé očekávají již miliontého návštěvníka, který si bude moci užít Lipno plnými doušky, včetně všech letošních novinek.

uvod

Organizované letní kurzy plné zábavy

Naučit se správně jezdit na in-line bruslích a hlavně brzdit, zjistit, jaké to je stát se pravým bikerem a užívat si pohodové jízdy na speciálním sjezdovém kole na překážkách v bikeparku, objevit krásu lezení na lanech nebo zjistit, jaké to je být kapitánem a jet s větrem o závod na jachtě.

Tak to všechno nabízí Letní kurzy plné zábavy, které mohou v červenci a srpnu vyzkoušet především děti na Lipně. „Letní kurzy jsou čtyři – na in-line bruslích, v bikeparku, v lanovém parku a v přístavu na jachtě. Každý je s certifikovaným instruktorem, který děti naučí, jak si správně užívat v daném sportu a být hvězdou. Při jejich přípravě jsme vyšli ze zkušeností ze zimy, kdy pořádáme v lyžařské škole výuku lyžování. Vše se děje zábavnou formou a důraz klademe na bezpečí a zážitek,“ uvedl ke kurzům mluvčí lipenského areálu Jiří Falout.

Kurzy lze zarezervovat v půjčovnách Intersport rent na Lipně, v lanovém parku nebo v půjčovně koloběžek. Zábava nebude v létě na Lipně pouze na kurzech. Bavit děti bude maskot lišák Fox každý den v rámci Foxclubu. „Začneme vždy ráno rozcvičkou v kempu Modřín, kde proběhne i dopolední program. Odpoledne se pak přesuneme do areálu. Na děti čeká vodní bitva před Aquaworldem Lipno, jízda na jednokolce v přístavu, hledání pokladu u lanového parku a další. Všechny programy jsou zdarma,“ uvedl Falout. Děti také dostanou na těchto animacích Foxpas pro sbírání razítek Foxíků, za které pak dostanou odměnu.

Koloběžka, kam se podíváš

Mezi další novinky letošní sezóny patří zvýšení počtu koloběžek, které získávají na popularitě. „Koupili jsme jak sjezdové koloběžky od Stezky korunami stromů, tak i silniční koloběžky, s nimiž jezdí lidé po Jezerní cyklo a in-line stezce. Kvůli velkému zájmu z loňského roku jsme rozšířili i počet elektrokol. Jízda na něm je opět velkým trendem,“ konstatoval ředitel areálu na Lipně Petr Dušek.

Stezka korunami stromů

„Během tří let, co je Stezka v provozu, jsme se snažili realizovat zlepšení a nové nápady, které by návštěvníkům zážitek z ptačí perspektivy ještě více ozvláštnily,“ upozorňuje Filip Pekárek. „Instalovali jsme mobilní plošinu, aby se handicapovaní návštěvníci mohli dostat až na samotný vrchol vyhlídkové věže nebo jsme společně s Lesy ČR dokončili informačně vzdělávací program, který návštěvníkům přibližuje les v jednotlivých ročních dobách,“ vyjmenovává Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů.

Slavnosti dřeva – 13. června 2015

Druhou červnovou sobotu proběhnou v okolí Stezky korunami stromů Slavnosti dřeva. Již tradiční akce, která spojuje Timber sport, sochání do dřeva a dětské zábavné odpoledne. Zruční sochaři budou přímo pod Stezkou sochat svá díla. Lze je pozorovat z bezprostřední blízkosti a mnohdy se i něčemu přiučit. „Pro děti je přichystán program včetně tvůrčích dílen a zábavy s lišákem Foxem,“ říká Pekárek.

Letní koncerty

Každé úterý v červenci a srpnu lze navštívit Stezku korunami stromů kdykoliv od 9:30 až do 23 hodin. Prodloužená otevírací doba láká k romantické procházce. Stezka je totiž v nočních hodinách osvětlena speciálními světly, která průběžně mění barvu a tak umocňují jedinečnou atmosféru. Aby byl zážitek ještě silnější, jsou na tyto prodloužené prohlídky připraveny koncerty. Aktuální program je na webových stránkách stezkakorunamistromu.cz.

S Lipno Card levněji či zdarma

Pro návštěvníky, kteří chtějí na Lipnu strávit více dní či plánují opakované návštěvy, je přichystána tzv. Lipno Card neboli karta hosta. S ní získají držitelé slevy či vstupy zdarma. Kartu lze uplatnit jak na Stezce korunami stromů, tak dalších atrakcích. Na Stezce držitelé karty například získají ke každé jízdě na tobogánu druhou zdarma. V Aquaworldu pak získají slevu do bazénu i sauny.

Tip: ubytování na Lipně nebo zajištění fakultativních výletů je nejlepší v místním infocentru www.lipno.info

Lipno žije

Od jara do podzimu se bude na Lipně konat mnoho zajímavých akcí:

• 16. 5. Zahájení letní turistické sezóny LIPNO – spojené se závodem dračích lodí a pirátskou bitvou
• 23. 5. Rallye Český Krumlov – rychlostní zkoušky v Lipně nad Vltavou
• 13. 6. Slavnosti dřeva – na Stezce korunami stromů
• 27. 6. Lipno dětem, aneb vítáme prázdniny
• 20. 7. 3. narozeniny Stezky korunami stromů
• 25. 7. – 1. 8. Letní Letná – festival moderního divadla a nového cirkusu
• 15. – 23. 8. LIPNO SPORT FEST – zábava a aktivní pohyb pod vedením zkušených lektorů
• 5. 9. LIPNO DĚTEM – aneb den s Integrovaným záchranným systémem
• 28. 9. Lipenský KOLO-toč – na kole a in-linech kolem lipenské přehrady

Co je Activepark Lipno

To je hlavně zábava na jednom místě. Vše začíná na centrálním parkovišti, které je zdarma. Odtud se můžete vydat lanovkou ke Stezce korunami stromů, zpět sjedete na koloběžkách. Na vrcholu začíná i Frosbee park Lipno. U parkoviště se nachází zábavný Lanový park Lipno s letem na kladce nad areálem, kousek od něj i Bobová dráha Lipno. Zázemí u parkoviště mají bikeři s půjčovnou. Bikepark najdete na sjezdovkách v areálu. U Lipna se rozprostírá přistav Marina Lipno a půjčovna kol, elektrokol, plachetnic, elektročlunů, in-line bruslí a doplňků Intersport rent. Pokud nevyjde počasí, tak si užít můžete ve vodním ráji Aquaworldu Lipno nebo Hopsáriu Lipno.

PR.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


1 × pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>