Kdo se jí přiblíží, vyhrává! Aneb proč budou běžci honit na RunTour Toyotu

Jestli uvidíte některý z běžeckých závodů RunTour, bude se vám zdát, že se stovky běžců snaží chytit ujíždějící Toyotu. Ta se totiž stala hlavním automobilovým partnerem celého seriálu, a tak při každém závodě pojede před startovním polem s časomírou na střeše. Po spolupráci s českými paralympioniky se jedná o další lokální sportovní událost, kterou Toyota podporuje. LW_180512_RunTour_Brno_CZ_LQ_0013

„Podporujeme ty, kteří musí při pohybu a běhání překonat více než jenom bolest nohou nebo nedostatek vzduchu v plicích. Chceme se účastnit projektů, kde stojí na stejné startovní čáře zkušení běžci, amatéři, mladí nadšenci, rodiny i ti, pro které běžný pohyb není samozřejmostí. Proto sponzorujeme kromě českých paralympioniků i běžecký závod, kterého se může zúčastnit každý,“ říká mluvčí české Toyoty Jitka Kořánová.

Na jednotlivých závodech se už nyní Toyota prezentuje stánkem, na kterém si můžou běžci i diváci osahat a vyzkoušet hybridní modely Auris, C-HR, RAV4 a Yaris. RunTour pak bude během závodů využívat hybridní Toyotu RAV4.

Partnerství s RunTour není první aktivitou, kterou Toyota podporuje sportovním úsilí. Kromě klasického běhání chce být oporou i handicapovaných sportovců. V nedávné době se stala hlavním partnerem českých paralympioniků. Dlouhodobě pomáhá také lidem s ochrnutím končetin.

Konkrétním příkladem je spolupráce s paralympioničkou Annou Peškovou, která je tváří kampaně „Start your impossible“ pro Českou republiku. Toyota s Aničkou připravila profilové video, které mělo velký úspěch na sociálních sítích. Na Facebooku Toyoty ho zhlédlo na 30 tisíc uživatelů.

Běžecký seriál RunTour již sedm let patří mezi nejprestižnější tuzemské akce. V roce 2017 překonal na každém závodě účastnický rekord. Vrcholem byl říjnový díl na pražské Ladronce, kde se počet přihlášených závodníků přehoupl přes tři tisíce.

RunTour láká běžce všech úrovní, ti na start přijíždějí ze všech koutů České republiky i Slovenska. Běžecký seriál se stal pro mnohé vstupní branou do závodního světa. Letos se závody uskuteční v osmi městech České republiky.