Kde si užít lyžovačku s dětmi? Dva sjezdařské ráje hned za humny

Lyžování, malé děti a odpočinek? Ne vždy to jde dohromady. Tedy pokud se nevypravíte do rodinných hotelů, jejichž tvůrci měli kdysi taky děti, a tak mysleli (skoro) na všechno. TZA Ski-Pistenbully-Family 16 Tiff_048


Z Prahy do rakouského Lermoosu je to jen 500 km. Pořád po dálnici, přes Plzeň a Mnichov, za pět hodin jste tam. Na rakouské straně nejvyšší německé hory Zugspitze (2 962 m n m.) tu najdete jedno z nejhezčích sjezdařských středisek v Alpách. Celkem sedm areálů se 138 km propojuje 58 lanovek a vleků.

TZA Ski-Pistenbully-Family 16 Tiff_091

Jenže když máte malé děti, zalyžovat si pořádně nemůžete. Potomky jistě milujete nehynoucí láskou, ale občas vám trochu lezou na nervy. Třeba i proto, že vám s partnerkou nedopřejí čas pro sebe navzájem. Romantiku nahradily školní úkoly, svačiny a obíhání dětských doktorů. A tak kvůli potomkům vztah často skomírá. Což je škoda, protože na to nakonec doplatí právě děti.

Takhle nějak asi uvažoval Ernst Mayer, když začátkem 90. let vymýšlel koncept hotelu pro rodiny s dětmi.

Alpská růže

Dnes v Lermoosu stojí designový čtyřhvězdičkový ráj pro stovky malých i velkých hostů, vyladěný do nejmenších detailů. Čas se svými dětmi si tu namixujete přesně tak, jak sami chcete. Budete s potomky celý den? Nebo si od nich raději na pár hodin odpočinete a půjdete si zalyžovat, ovšem s vědomím, že je o ně dobře postaráno? V rodinném hotelu Alpenrose je možné oboje.

kutsche5

Dětem tu zajistí pestrý celodenní program tým školených vychovatelů. Postarají se o mimina, batolata, předškoláky i puberťáky. Přízemí hotelu je doslova nabito zážitky a atrakcemi: dětský koutek pro nejmenší, místnost plná videoher, go-kart (autíčka jako na pouti), tematický akvapark Pirátská země, rytířský sál, tělocvična, dětské kino a divadlo, fotbalový sál, obří ozvučená skluzavka přes pět podlaží, dvanáct metrů vysoká umělá horolezecká stěna…

bestKinderbetreuer_1871

Ráno tam potomky odevzdáte a večer si je vyzvednete. Až se vrátíte z lyží, budou děti příjemně utahané, takže rychle usnou. Vy pak s partnerkou vyrazíte do privátního hotelového wellnesscentra nebo si sednete ke svíčkám v bohatě zásobené vinotéce. Večer jako v dobách, než jste si pořídili děti.

Král Dachsteinu

Když si Ernst Mayer v Alpenrose ověřil, že jeho nápad funguje, zopakoval ho na druhém konci Rakouska – v ještě větším stylu. V Gosau otevřel předloni v prosinci Dachsteinkönig. Víc než stovka rodinných apartmánů a oddělených chatových jednotek s vlastní saunou tady nastoluje zcela novou úroveň rekreace s dětmi.

Gokartbahn2, www.360perspektiven.at

Samozřejmě nechybí spousta atrakcí pro malé (včetně dětského kina, skákacího hradu, minizoo nebo autodráhy), ale přibyl i obří wellnessový svět pro velké. To vše těsně pod rájem 77 sjezdovek na Dachsteinu West. Nejrozsáhlejší lyžařský areál Horního Rakouska byl portálem Skiresort.de v kategorii „Rodina a děti“ vyhodnocen jako absolutní vítěz.

Dachsteinkonig 2

Různě staré děti mají různé potřeby, různé zájmy a různé nároky. Dokonale vyhovět všem je v Dachsteinkönigu první přikázání. Mimina si odpočinou ve spací zóně, kde nechybí koutek na přebalování ani ohřívač lahviček s mlékem. Větší děti můžete ráno odvést do lyžařské školy a večer si je vyzvednout jako o kus lepší sjezdaře.

8Hauptbild, Outdoor-Pool1 klein, www.360perspektiven.at

Hlídejte jen, aby se děti nepřecpaly zmrzlinou. Přímo ve foyer hotelu stojí zmrzlinový stroj, kde si můžou samy čepovat čokoládovou, jahodovou, vanilkovou… Foyer doplňuje vyhlídka na oslíky a ovečky. Tenhle rodinný hotel je zcela podřízen aktuálnímu trendu zpomalení, lenosti a užívání si. Prostě dokonalého způsobu, jak být na 100 % s rodinou, ale zároveň i na 100 % vypnout a dobít baterky.

Více: www.hotelalpenrose.at, www.dachsteinkoenig.at.

Ivan Brezina

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


4 + = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>