Jan Zemaník doběhl na MS ve Skyrunningu na 22. místě

Český sportovec Jan Zemaník se umístil na skvělém 22. místě světového šampionátu ve Skyrunningu, který se uskutečnil 27. června ve francouzském Chamonix.

Závod odstartoval v brzkých ranních hodinách a ultra trať v délce 80 km a s převýšením 6000 metrů kolem horského masívu Mont Blanc se mu podařilo zdolat za 12 hodin a 26 minut.

Na startu se to hemžilo samými hvězdnými osobnostmi. Jan si závod náramně užíval a okolní výhledy na krajinu z vrcholků hor ho hnaly stále dopředu. V jednom úseku dokonce zahlédl českou vlajku fanoušků a přihlížející turisté fandili, jako by běžel v čele závodu.

Terén závodu byl opravdu náročný a teploty tropické. Běh v technickém terénu, přes kameny a na vrcholcích hor i přes sněhová pole, to je závod jen pro zkušené běžce. Posledních pár metrů uličkami města za bouřlivého potlesku přihlížejících je skvělý zážitek. Do cíle doběhl Jan dvě hodiny za prvním běžcem, jako nejlepší český běžec a Česká republika obsadila 10. místo v týmech.