Fjodor Koňuchov – dobrodruh, který sám překonal Tichý oceán

Ruský cestovatel po své osamělé cestě v pořádku přistál u břehů Austrálie v sobotu. Na cestě byl více jak 160 dní.

Sám na lodi uprostřed oceánu, připomíná vám to filmy typu Trosečník či Vše je ztraceno? Známý dvaašedesátiletý ruský dobrodruh Fjodor Koňuchov se rozhodl to na své veslici zažít, když na ni sám přeplul Tichý oceán.

Vyplul 22. prosince z města Concón v Chile, bezpečně u břehu přistál v sobotu 31. května v Austrálii. Mezitím uběhlo 160 dní, během kterých překonal 17 200 km. Cesta se neobešla bez drobných komplikací, kvůli silným větrům musel změnit cílové město v Austrálii, místo do Brisbane připlul do cca 100 km vzdáleného městečka Mooloolaba.

První či poslední dobrodružství?

Připadá vám to šílené? Není to zdaleka první bláznivý nápad, který se Koňuchov rozhodl vykonat. Už předtím podobně převesloval za 46 dní Atlantik, stanul na nejvyšším horském vrcholu každého kontinentu, z toho na Mount Everestu dvakrát. Několikrát také podnikl výpravu na severní pól. Svoje zážitky zaznamenává do knih a obrazů.

Prakticky hned po doplutí do Austrálie se vyjádřil i ke svým dalším plánům – stanici Hlas Ruska řekl, že hodlá bez mezipřistání obletět zeměkouli v létajícím balonu. Kdy se přesně pokusí let zrealizovat, ještě není jasné. Je jisté jen to, že let zahájí i ukončí v Austrálii a poletí od západu na východ. Dle svých slov chce vším, co dělá vdechnout dnešní mladé generaci ducha romantiky a touhu snít.

Takto vypadalo jeho přivítání u australských břehů: 

Níže zase video z jedné z jeho mnoha expedicí na severní pól:

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


4 + = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>