5 taháků na pozdní letní dovolenou v Livignu

Máte ještě pár dní dovolené v zásobě a táhne vás to do hor? Vydejte se do Livigna, kde si každý najde způsob, jak strávit nezapomenutelné chvíle volna podle svých představ. Ať už v klidu při józe na vrcholcích hor, běhu, nebo při sjíždění technického trailu na biku. A okořenit je můžete večeří v lanovce či fanděním Dorothee Wiererové při závodech v běžeckém lyžování.

bike_carosello_zdroj_Samuel Confortola

Přivítejte nový den jógou za rozbřesku

Potřebujete se ráno pořádně protáhnout? Pak si nenechte ujít lekce jógy s instruktorkou Laurou. Za svítání s ní vyjedete lanovkou na horní stanici Carosello 3000 a poté se vydáte na meditativní procházku k Madononu, která bude prokládána krátkými zastávkami s cviky Asana jógy. Na vrcholu budete odměněni impozantním výhledem na alpské jezero Lac Salin, horu Bernina a celé údolí spolu s Livignem, a protože vysoko v horách bude dost zima, zahřejete se čajem z místních volně rostoucích bylinek. V ceně ranního výšlapu je na cestě zpátky i dopolední brunch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sjíždějte na biku hory doly

Pro milovníky horských kol máme skvělou zprávu. Mountain park Carosello 3000 otevřel na začátku srpna nový Bomb trail o délce 2,7 km, s průměrným sklonem 15,7 % a převýšením 407 metrů. Přidal tak další do sbírky již bohaté nabídky aktivit pro vášnivé bikery. Na této čistě enduro trati, která kopíruje morfologickou charakteristiku hor, se budete muset vypořádat se skalnatými cestami, úzkými zatáčkami a částmi vydlážděnými kameny. Navíc pokud vyrazíte do Livigna v termínu od 14. do 29. září, získáte Bikepass na všechny lanovky na Carosello 3000 i Mottolino zdarma.

Fanděte při závodech na sněhu

Sníh a v létě? Ne, neděláme si legraci. V Livignu díky speciální technice snowfarm skladují přírodní sníh z minulé zimy, aby ho mohli použít na závody Palio delle Contrade a 1K Shot. Ulice města se tak 23. srpna promění na sněhem pokrytou 1kilometrovou trať, na níž poměří své síly mezinárodní pole závodníků v běžeckém lyžování i biatlonoví šampioni. Mezi ně patří i ambasadorky Livigna a medailistky ze světových mistrovství i olympiády Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová, ale na startu nebude chybět celá italská reprezentace.

Wierer_Vittozzi_1K_zdroj_fabio_borga

Proběhněte se na novém oválu

Milovníci atletiky mohou začít jásat. Na konci července se pro profesionální sportovce i širokou veřejnost otevřel zbrusu nový atletický ovál, který skýtá zázemí pro velké množství atletických disciplín. Otevřen je vždy od 7 ráno do 8 večer až do pozdního podzimu. Na své oficiální zahájení provozu si ale počká na 14. září, kdy bude u jeho vstupu přestřižena slavnostní páska. Díky tomu, že ovál leží v bezprostřední blízkosti relaxačního centra Aquagranda Active you, to z tréninku nebo lehkého proběhnutí budete mít do bazénu či na masáž jen pár kroků.

atleticky_oval_zdroj_fabio_borga

Po tůře si dejte večeři v lanovce

Pro turisty je Livigno učiněným rájem. Najdete tu na 1 500 km stezek, z nichž snadno složíte lehčí jednodenní či náročnější vícedenní výlety, které mohou skončit až na vrcholcích ve 3 000 metrech nad mořem. K tomu je třeba se ale také dobře posilnit a místní gastronomii je snadné propadnout. Voní po bylinkách, sušeném masu a sýrech. Nenechte si ujít uzenářskou lahůdku bresaolu nebo místní sýr sciat. Výjimečný kulinářský zážitek s výhledem na hvězdné nebe a do světel oděného Livigna zažijete při večeři v lanovce, ale pozor, jen 15. září při speciální akci na počest místního michelinského kuchaře Mattiase Periho.

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = 2

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>