Vyrážíte do ciziny? Bez kvalitního cestovního pojištění ani ránu!

Máte sbaleno a nezbývá, než vyrazit vstříc novým zážitkům? Pokud se chystáte prožít dobrodružství za hranicemi České republiky, neměli byste domovinu opouštět bez cestovního pojištění. Přesněji bez kvalitního cestovního pojištění. Podle statistik cestuje bez uzavřeného cestovního pojištění 14 procent Čechů. Buďte zodpovědní a neberte rizika na lehkou váhu. Jinak by se vám mohla dovolená výrazně prodražit. Cestovní pojištění

Evropský průkaz zdravotního pojištění není všemocný

Spousta Čechů sází na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který zajišťuje ošetření ve veřejných zdravotnických zařízeních. Jenomže pouze za podmínek platných pro pojištěnce dané země. Je velmi důležité uvědomit si, že Evropský průkaz zdravotního pojištění nenahrazuje cestovní pojištění. Nevztahuje se na zdravotní péči poskytovanou soukromými subjekty a rozhodně nezaručuje ošetření zdarma.

Nevztahuje se ani na spoluúčasti hrazené při hospitalizaci, stomatologických zákrocích nebo při nákupu některých medikamentů. Není z něj hrazena ani repatriace. Vzhledem k tomu, že v mnoha oblastech převládají právě soukromé ordinace, na něž se Evropský průkaz zdravotního pojištění nevztahuje, je tedy nanejvýše vhodné uzavřít cestovní pojištění i v případě, že nehodláte opustit státy EU či EHS.

Kde vám hrozí největší rizika?

ERV Evropská pojišťovna provedla průzkum, podle kterého se nejvíce pojistných událostí děje v Egyptě, Řecku a Turecku. První příčku obsadil Egypt, ve kterém se přihodí dvakrát více pojistných událostí než v ostatních lokalitách. K nejčastějším problémům patří žaludeční potíže, kožní problémy, záněty očí a uší a sluneční alergie. V posledních letech navíc vzrostl podíl škod ze storna zájezdu. Zajímavé bezesporu je, že suma peněz vyplacených z pojištění storna poprvé v historii překročila sumu peněz za léčebné výlohy v zahraničí.

Ať už je cíl vaší cesty jakýkoliv, díky vhodně zvolenému cestovnímu pojištění nebudete zbytečně pod tlakem z možnosti, že se „něco“ přihodí. Vyhnete se nemalým nákladům za případná ošetření a léky. Podstatné je vybrat si kvalitní pojištění s dobře nastavenými parametry.

Špičkové pojištění váš rozpočet nenabourá

Pokud máte strach, že se váš pobyt v zahraničí zbytečně prodraží, zaměřte se na nabídku cestovního pojištění výše zmíněné ERV Evropské pojišťovny. Renomovaná instituce získala 14 ocenění odborníků v TTG Travel Award v řadě a aktuálně nabízí nejširší pojistné krytí ze všech českých pojišťoven.

V nabídce ERV Evropské pojišťovny najdete několik balíčků, které jsou určeny pro jednorázové i opakované cesty do zahraničí. Cestujete-li do zahraničí alespoň 3krát do roka, bude se vám hodit výhodné celoroční cestovní pojištění.

Balíček pojištění do zahraničí Sbaleno byl sestaven na základě podnětů klientů a zkušeností specialistů. Mezi pěti různými variantami najdete levné řešení pro „batůžkáře“ i pojištění pro nadšence do rizikových sportů. V rámci rozšíření si lze objednat také pojištění storna zájezdu a připojištění ERV Plus, které se týká mnoha dalších rizik jako např. zpoždění zavazadel.

Další informace a možnost uzavření cestovního pojištění online najdete na www.ERVpojistovna.cz.

Komerční prezentace | Foto: Shutterstock