STRC 2016 propojí horská kola s běháním

Baví vás horská kola i horský běh? Možná vás zaujme novinka, kterou pro rok 2016 připravili organizátoři Salomon Trail Running Cupu, populárního seriálu trailových běhů. Při některých závodech se totiž budete moci v sobotu postavit na start závodu horských kol a v neděli absolvovat běžecké klání. shutterstock_364241330

Takové sportovní „supervíkendy“ jsou v plánu hned tři: ve Vrchlabí 9.-10. 7., na Zadově 30.-31. 7. a v Novém Městě na Moravě 1.-2. 10. Propojení běhu a horských kol mohlo vzniknout díky změně pořádající agentury. Závody STRC bude totiž nově organizovat společnost Petr Čech Sport, která pořádá také akce mimořádně úspěšného cyklistického projektu KOLO PRO ŽIVOT. Právě s ním se STRC potká ve třech víkendech.

Organizátoři také slibují, že jestliže se rozhodnete absolvovat cyklistický závod Kolo pro život i běžecký STRC v jednom víkendu, bude pro vás nachystáno výhodnější startovné. Ušetřit také můžete, když si zakoupíte permanentku na celý seriál STRC.

Ten letos zahrnuje celkem sedm závodů, přičemž první z nich se uskutečnil tento víkend na Slovensku (Cross Country Baba-Kamzík). „Ke známým závodům z dřívějších let budou letos přidány závody zcela nové, například Prague Trail Run Hostivař nebo Vysočina Aréna Trail Run,“ uvedl Vilém Omcirk, marketingový manažer společnosti AMER SPORTS, která projekt vlastní. „Základní formát STRC zůstává stejný – trailové tratě jak v přírodě, tak ve městech, závody jak v České republice, tak na Slovensku.“

Na startu s elitou

Seriál znovu láká i přední české trailové běžce. „V hledáčku mám tři závody a to Hostivař, Brdskou 25 a Zadov. Prioritu pro mě mají Brdy, protože jsem v této oblasti nikdy nebyl a trať vede přes Prahu, tamní druhý nejvyšší vrchol,“ líčí Tomáš Bystřický. „Jako náhradní variantu mám Hostivař,“ vysvětluje. O šumavském závodě má ale jasno. „Kam bych se měl dostat jistě, je Zadov. V okolí už jsem něco naběhal a na Šumavu jezdím vždycky rád.“ Nové lokality Bystřického zaujaly. „Všechny závody jsou v zajímavých lokalitách. Těším se právě na ta nová místa, rád jezdím za závody tam, kde jsem ještě nebyl.“

Také Robert Krupička má své favority. „Každopádně budou velmi zajímavé všechny pohárové závody a já si z nich určitě vyberu Hostivař a nenechám si ujít ani další nový závod ve Vysočina Aréně, kde jsem dřív běhal na lyžích při světovém poháru, tak se tam teď rád vrátím na sucho,“ prozrazuje.

Běžci se opět můžou těšit na možnost zapůjčení běžecké obuvi značky Salomon a vybírat budou z několika desítek párů trail runningové kolekce. Opět budou letos k zapůjčení i testovací hodinky značky Suunto a to zejména nejznámější kolekce Ambit. Registrovaní závodníci obdrží při prezentaci slevový poukaz do značkových prodejen Salomon na produkty Salomon a Suunto, platný jeden týden po termínu závodu. „Při závodech budou mít možnost nakoupit zboží na prodejních stáncích za zvýhodněné výstavní ceny. Prodejní stánky budou k dispozici na každém ze závodů a to nejen pro běžce, ale i pro jejich doprovod,“ doplňuje Vilém Omcirk.

Více informací a registrace do běžeckého seriálu najdete na webu www.strc.cz. Do seriálu KOLO PRO ŽIVOT se můžete přihlašovat na www.kolopro.cz.


STRC 2016

17. 4. Baba-Kamzík: 53 km, 23 km, 16 km
15. 5. Prague Trail Run Hostivař: 17 km, 7 km, dětské závody
22. 5. Brdská 25: 25 km, 12, dětské závody
10. 7. Xtrail Krkonoše Vrchlabí: 28,5 km, 10 km, dětské závody
31. 7. Šumava Trail Run Zadov: 21 km, 10 km, dětské závody
3. 9. Bratislava Trail Run SK: 15 km, 5 km, dětské závody
2. 10. Vysočina Arena Trail Run: 21 km, 8,5 km, dětské závody

Text: red | Foto: Shutterstock