Kam vyrazit na vodu? Poradí vám nová aplikace

Kolikrát už jste na řece přemýšleli, jestli jsou úseky před vámi sjízdné? A kde cestou zastavit na oběd? Odpovědi teď najdete v aplikaci Kilometráž pro chytré telefony. shutterstock_311999780

Vodáctví je v Česku mimořádně populární a podle toho to v létě na řekách vypadá. Ne všichni si ale dávají práci s plánováním. Prostě přijdou do půjčovny, drapnou první loď, kterou uvidí, a hurá na vodu.

Pokud i vy sedáte do lodi bez toho, abyste plavbu předem pečlivě naplánovali, zřejmě oceníte novou českou aplikaci Kilometráž, která je zdarma ke stažení přímo z oficiálního Google Play obchodu.

Kilometráž vám pomůže nejen s naplánováním výletu, ale naleznete zde i informace o půjčovnách lodí, sjízdnosti jezů a řek, ubytovacích zařízení a jejich vybavení, restauracích a možnostech občerstvení okolo řeky a spoustu dalšího.

Aplikace je dostupná také off-line, takže jí lze využít i v místech bez signálu a je šetrná k baterii telefonu – GPS využívá jen v nutných případech. Ušetřete si dohady, zda je jez sjízdný, nebo lodě raději přeneste a kdeže je ta vyhlášená restaurace či půjčovna. Stačí jen vytáhnout telefon a vše si aktuálně najdete a ověříte.

Více naleznete na www.vodacka-kilometraz.cz

Text: red | Foto: Pecold / Shutterstock.com