adidas mění význam slova rychlost. Není to číslo. Je to pocit

Rychlost není číslo na hodinkách. Rychlost není čas ve výsledkové listině. Rychlost je osobní pocit, který si může při běhu užít každý z nás. Proto se značka adidas rozhodla ve své nejnovější běžecké kampani Faster Than_ (Rychlejší než…) inspirovat běžce, aby si pocit z vlastní rychlosti naplno uvědomili. V celosvětovém průzkumu, který byl při té příležitosti realizován, totiž jen 19 % běžců uvedlo, že běhají kvůli rychlým časům. SS20 Faster Than

adidas dlouhodobě věří, že běh nás dokáže měnit – tvoří z nás lepší i silnější osobnosti. Tuto filozofii se nyní rozhodl ověřit prostřednictvím celosvětové studie, která byla realizována v rámci kampaně Faster Than_. Zapojilo se do ní šest tisíc běžců běhajících alespoň jednou týdně*. Výsledky průzkumu potvrdily, že motivací pro většinu z nich není stát se tím nejrychlejším. Daleko častěji se totiž běžci soustředí na jiné benefity, které jim pravidelný pohyb může přinést – pro 87 % respondentů je největším přínosem běhu zlepšování sebe samotného.

  • Rychlejší než stres – 60 % respondentů souhlasilo, že pravidelné běhání jim pomáhá po psychické stránce. Díky pohybu se dokáže od denního stresu odpoutat 47 % běžců. 68 % účastníků uvedlo, že se jedná o jediný moment, při kterém odkládají telefony.
  • Rychlejší než výmluvy – S novou inspirací se z tréninku vrací 18 % běžců. 14 % z nich říká, že jim běh dodává pocit hrdosti a 32 % uvádí, že bezprostředně po doběhu cítí větší sebedůvěru.
  • Rychlejší než samota – Součástí studie je také sociální aspekt běhu. 34 % účastníků uvedlo, že díky běhu poznalo nové přátelé a 20 % se dokonce seznámilo s partnerem či partnerkou.
  • Rychlejší než očekávání – Studie odhalila i další pozitivní přínos běhu. V euforickém stavu po doběhu někteří dotáhli do konce odkládané věci (34 %), byli kreativnější nebo dostali nové nápady (30 %) a dokonce našli odvahu, aby někoho pozvali na schůzku (17 %).

Získejte inspiraci od skutečných běžců V rámci kampaně Faster Than_ přizval adidas ke spolupráci běžce z celého světa a všech výkonnostních kategorií, aby se podělili o to, co pro ně znamená rychlost, a inspirovali tak další běžce. Globálními tvářemi této kampaně jsou například vytrvalec Martinus Evans, který přetvořil posměšky od svého lékaře v silný motivační nástroj. Aktuální mistr světa v běhu na 200 metrů Noah Lyles zase potvrzuje, že i pro ty nejrychlejší z nás je rychlost především o osobním pocitu. Inspirativní rozměr mají také příběhy plus-size fitness modelky Chinae Alexander, která se musela vyrovnat s různými předsudky, nebo legendární maratonkyně Kathrine Switzer, která se v roce 1967 stala první ženskou účastnicí bostonského maratonu a kterou někteří muži vyháněli z trati. Ona se ale nevzdala a závod dokončila. V Česku pak bude běžce inspirovat modelka Andrea Bezděková, která začala trénovat s běžeckou komunitou adidas Runners Prague v rámci programu Get ready for #praguehalf. Nejlépe ji přitom vystihuje heslo FASTER THAN I LOOK (Rychlejší než vypadám). „Faster Than I Look je moje vzpoura proti předsudkům. Mám ráda svoji práci. Je plná individualit a zajímavých osobností. Někteří lidé to ale nevidí nebo nechtějí vidět. Často se setkávám s tvrzením, že modelky jsou jen křehké dívky, které nedokážou překonat bolest nebo diskomfort. Chci ukázat, že nás podceňují. Vím, že dokážu být silnější a rychlejší, než vypadám a než si mnozí mohou myslet,“ říká Andrea. Jiří Homoláč je dlouhodobě nejrychlejším českým maratoncem. Do letošní sezony vstoupil s cílem ukázat, že je FASTER THAN EVER BEFORE (Rychlejší než kdy dřív). Užívejte si rychlost s novými adidas SL20 V rámci kampaně adidas představuje nový model běžeckých bot, které pomohou běžcům užít si pocit z vlastní rychlosti. Mimořádně lehké tempové boty SL20 poskytují výbušnou akceleraci a pomohou vám udržet maximální rychlost, a to nejen díky mezipodešvi Lightstrike. K dostání jsou od 27. února na adidas.cz/running a u vybraných prodejců za 2999 Kč. Generální manažer divize adidas Running Alberto Uncini Manganelli říká: „Rychlost je a vždycky byla osobní pocit jedinečný pro toho, kdo ho právě zažívá. V DNA značky adidas i nadále zůstává zapsaný výkonnostní běh, a to nejen díky bohaté sbírce maratonských vítězství a světovým i osobním rekordům. Pro mnoho lidí včetně mě je ovšem sen o světovém rekordu něčím nedosažitelným. To ale mě ani nikoho dalšího nediskvalifikuje od toho, abychom si užívali rychlost. V adidas Running chceme upozornit na to, že rychlost má pro každého z nás jiný význam – ať už to znamená „být rychlejší než včera“ nebo třeba „být rychlejší než ostatní očekávají“. Chceme běžce inspirovat, aby dosáhli svého vlastního pocitu rychlosti a poskytnout jim k tomu ty nejlepší boty. Buďte rychlí, ať už to pro vás znamená cokoliv.“ A jaké je vaše Faster Than_?

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = 3

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>