Hotel Falkensteiner – zimní oáza klidu a pohody po schladmingském lyžařském rauši

V jednom z nejlepších rakouských zimních středisek jsme objevili unikátní zázemí. A rozhodně jsme si v něm neužívali naposledy. Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.41.17

Za víkend to prostě nestihnete. Abyste ve štýrském zimním středisku Schladming – Dachstein ochutnali všech 230 kilometrů sjezdovek propojených 84 lanovkami a vleky, budete potřeboval aspoň týden. Lyžařská “houpačka čtyř vrcholů” (4 mountain ski area) tu spojuje oblíbené oblasti Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Zdejší hlavní výhodou je ale různorodost. Sjezdovky všech stupňů sklonu a náročnosti potěší začátečníky a rodiny s dětmi i adrenalinové borce se zálibou v maximálním převýšení a rychlosti.

Planai_69A0936_bearbeitet

V centru Schladmingu je výchozím bodem Planet Planai – spodní stanice kabinkového lanovkové expresu, který vás během pár minut katapultuje o skoro 1100 výškových metrů nahoru na vrchol Planai (1906 m.n.m). Tady začíná bílé dobrodružství, tady se do všech stran rozbíhá takřka nekonečný vějíř sjezdovek a vleků propojených zasněženými lesními cestami. Nemáte lyže? Vyberete si je v přízemí stanice lanovky, kde sídlí bohatě vybavená půjčovna Bründl Sports.

Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.21.23

Celý den prožíváme v totálním lyžařském rauši. Dokonale upravené sjezdovky zalité slunce, rychlost, adrenalin a vítr svištící kolem helmy… Když se začíná smrákat, od spodní stanice lanovky je to jen asi 500 metrů ke schladmingskému hotelu Falkensteiner, ideální čtyřhvězdičkové horské základně. Řetězec Falkensteiner zahrnuje celkem 32 hotelů nejen v Rakousku, ale i v Itálii, Chorvatsku, Srbsku, na Slovensku a v Česku.

Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.21.39

“Falkenstein” by se dalo přeložit jako “Sokolí kámen”, ale tahle nádhera nepotřebuje významový posun. Už při wellcome drinku na recepci si všímáme, že hotel je plný kontrastů. Moderní architektura z roku 2012 odtrhuje tradiční alpský styl v podání oceňovaného architekta Stefana Ohlera. Ze dřevem obloženého velkoryse dimenzovaného pokoje máme výhled na okolní svahy, které se mezitím pomalu noří do hvězdné noci. Osvětlené sjezdovky nočního lyžování připomínají rozzářené hady, kteří se uložili ke spánku na alpských kopcích. Káva na balkóně uklidňuje naše duše, až po okraj naplněné dnešním sportovním zážitkem.

Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.23.00

Kam jinam po lyžování než do wellnessu? V hotelu objevujeme skutečně impozantní vodní svět Acquapura SPA, rozkládající se na ploše 1,500 m². Přímo z vodní hladiny tu můžete pozorovat okolní zasněžené svahy a s partnerkou se dohadovat, které strmé linie jste ještě před pár minutami sjížděli.

Hotel Schladming

 

Rozlehlý venkovní i krytý bazén s vířivkami doplňuje saunové centrum s tradiční finskou saunou, biosaunou, římským tepidáriem, infrasaunou a dalšími místy pro uvolnění sportem namožených svalů. Ticho a horko sauny prolíná aroma horských borovic, arniky a dalších bylinek. Když jsme přehřátí, přebytečného horka se slastně zbavujeme v ledovém bazénku, nebo v hotelové zahradě svá nahá těla jednoduše vyválíme ve sněhu. Základní životní radosti jsou zcela prosté.

Hotel Schladming

V teplé vodě bublající vířivky protahujeme namožené svaly, v horku sauny uvolňujeme kyselinu mléčnou z únavy… Krytý hotelový bazén je otevřen od šesti ráno do jedenácti večer, sauny od deseti dopoledne do osmi večer. Stihneme to vůbec všechno využít?

Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.44.36

Hned vedle čekají stoly masérů nejrůznějších stylů od klasických, sportovních a reflexních až po lymfodrenážní. Tělo při nich tonizuje a provoní emulze a biokosmetika renomovaných značek Vitalis Dr. Joseph a Pharmos Green Luxury. Zdejší specialitou je takzvaná Acquapura SPA Signature Flow, což je intenzivní masáž na podporu obnovy hybnosti, nervového systému a vnitřní rovnováhy.

Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.20.11

A kdyby nám pohyb na lyžích nestačil, mohli bychom si dopřát workout v posilovně vybavené nejrůznějšími “mučícími” stroji, makačku v kardiozóně s měřidly výkonu nebo protahování v klidné jógové místnosti zaměřené na takzvanou vinyasa jógu, “meditaci v pohybu” uklidňující mysl. Včetně osobních trenérů.

Hotel Schladming

Ale to už nám vyhládlo, takže rychle do hotelové restaurace na večeři. Jídelna elegantně obložená dřevem se rozvoněla pečeným masem a na našem stole přistál půllitr opalizujícího pšeničného piva a sklenice červeného blaufränkisch. Začínáme opulentími předkrmy z extenzivníjho salátového bufetu. Poté složitě váháme mezi rakouskou kuchyní (ano, i käsespätzle či kaiserschmarrn!) s důrazem na tradiční regionální štýrské speciality kombinované s mezinárodní kuchyní (středomořskou, asijskou a další).

Snímek obrazovky 2024-01-21 v 9.21.51

Obtížný výběr! Ale to základní bylo vlastně úplně jednoduché. Stačilo si prostě jen vybrat správný hotel, kde se o nás po lyžovačce OPRAVDU dobře postarají. Tady se podívejte na parádní video.

Více: www.falkensteiner.com, www.schladming-dachstein.at, www.planai.at, www.bruendl.at

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 6 = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>