21. Den cesty

Den cesty je souboj s vlastním já a fyzickým vyčerpáním. Závod trvá 24 hodin, cílem závodníků je pokořit za tento čas co největší vzdálenost po určené trase. Letos na vás čeká nádherná cesta Českým středohořím, českými chmelnicemi a cílem v městě českého piva.

Pořadatelé připravili trať dlouhou 180 km s kladným převýšením více než 4000 m. Jarní trasa je jako obvykle startována ráno, tedy i ten, kdo si nevěří, že by celých 24h zvládl, má jedinečnou možnost účasti za denního světla.

Startovné se skládá z části povinné: 50Kč (obsahuje itinerář v igelitových deskách), a částí volitelných: černobílá mapa závodu (10Kč), barevná mapa závodu (80Kč), bavlněné tričko (175Kč), funkční tričko (250Kč), šátek (150Kč). Kontroly závodu jsou samoobslužné (až na výjimky), v kontrolním místě (ta budou zveřejněna těsně před začátkem závodu), naleznete označení kontroly (papír velikosti A4) a u něj přiložený značkovač. Značkovačem si do svého itineráře zaznamenáte, že jste na kontrole byli (čas, nebo jen křížek). Všechny kontroly uvedené ve vašem itineráři jsou povinné, pokud nějaká chybí, bude Vám ujitá vzdálenost krácena dle pravidel. Stejně jako v loňském roce i letos máme v úmyslu na trase zajistit alespoň jednu hlídanou kontrolu se zázemím (možnost doplnění zásob). Umístění této kontroly bude mezi 40. – 100. kilometrem.

Více na www.dencesty.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 4 = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>