Ski Serie Masters 2013 – 2014

Patříte mezi vášnivé hobby lyžaře, kteří mají občas chuť si sjet trať na čas? Nedáte si pokoj a soutěžíte s ostatními nebo alespoň sami se sebou? Nebo jste závodníci, co si po mládí stráveném v brankách nepřestali soutěžit ani v pokročilém věku? Tak jako tak jste našimi lidmi! A nejspíš už znáte seriál lyžařských závodů Ski Serie Masters. Závodit se samozřejmě bude i letos a v této souvislosti pro vás máme samé dobré zprávy!

Loňský ročník můžeme směle označit za úspěšný, ať už z hlediska neměřitelných kritérií, jako je spokojenost závodníků, tak i z pohledu statistik. Ve spolupráci s organizátory ze Svazu lyžařů ČR, České obce sokolské a České asociace Sport pro všechny bylo uspořádáno patnáct závodů (SL, OS, SG, SJ). Alespoň jednou dojelo do cíle závodů zařazených do Ski Serie Masters 341 českých závodníků plus 10 zahraničních účastníků (ti přijeli ze Slovenska, Polska a Austrálie). To je oproti předloňské sezoně nárůst o téměř 50%! Největší radost samozřejmě máme z nárůstu v kategorii C – ženy, protože závodících žen je vždycky nedostatek. Chceme poděkovat závodníkům, že je nastupovali na start v hojném počtu, radostně a se závodnickou jiskrou v oku!

ski serie masters logo

Dlužno podotknout, že měli závoďáci Masters v loňské sezoně, až na drobnou výjimku, štěstí na počasí, což také přispělo k celkové pohodě na závodních kopcích po celé ČR.
Mezi největší hvězdy Ski Serie Masters určitě patřil olympionik Kurt Hennrich, který i ve svých 82 letech podával na kopci obdivuhodné výkony. Jak sám říká, Masters už jezdí jen pro radost, ale to nic neubralo na intenzitě a urputnosti jeho závodění. V řadě kategorií jsme viděli líté souboje o každý bod celkového pořadí, a tak bylo po sezoně slyšet řadu pozdních nářků typu: „Kdybych věděl, že to bude tak těsné, určitě bych jezdil slalom už od začátku“.

Těžko říct, kde je vlastně pravda, znají ji totiž jen ti nejlepší, kteří na slavnostním vyhlášení v Rokytnici nad Jizerou obdrželi křišťálové poháry za umístění v celkovém pořadí Ski Serie Masters. Ostatní jim záviděli a těšili se, že jim to v některé z příštích sezon oplatí.

Celý průběh Ski Série Masters, včetně pravidelných pozvánek na jednotlivé závody můžete sledovat na www.ioutdoor.cz. 

ski serie masters zavody

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− pět = 1

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>