Praděd o víkendu ovládnou lyžaři na kolečkových lyžích

V sobotu 9. 8. 2014 začne nový seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics. Stručná charakteristika nového seriálu je významný kopec, klasická technika, slavní soupeři. Závodit po boku nejlepších českých lyžařů může každý. Budou zde soupeřit hobíci s elitou. Na Pradědu budou startovat hvězdná jména jako je Kateřina Smutná, Marek Ondrášek, Václav Sedláček či Jiří Ročárek.

„Pamatuju hodně. Bývaly tady seriály na kolečkových lyžích jako městská kritéria, či výjezd na Petřín, ale tohle v poslední době chybělo. Letní pauza je hodně dlouhá a závod je pořád nejlepším tréninkem,“ řekl pětatřicetiletý Koukal, který v posledních sezonách jezdí dálkové závody a plánuje v tom pokračovat.

„Inspirovaly nás závody na běžkách, které se jezdí v zimě, třeba SkiTour tady v Čechách, nebo série Ski Classics, která se jezdí po celé Evropě. Řekli jsme si, že uděláme něco podobného i v létě, aby se lidi neflákali a trochu trénovali,“ říká s nadsázkou jeden z otců myšlenky Marek Pazderský.
Pravidla nového seriálu jsou jasná, předepsaný styl je klasický, bruslení není přípustné.

Startuje se na kolečkových klasických lyžích libovolného výrobce, podmínkou jsou gumová kolečka. Výrobce lyží a typ koleček bude kontrolován a zaznamenán při prezentaci. Závod se jede za plného silničního provozu.

„Starty budou hromadné, všichni tedy pojedou stejnou trať ve stejnou dobu. Je to právě po vzoru zimních dálkových běhů,“ dodává Pazderský.

Slabé účasti se pořadatelé nebojí. „Cítíme, že je o kolečkové lyže čím dál tím větší zájem, lidi mají čas sportovat, závodí v zimě na běžkách a už se tolik nebojí ani lyží kolečkových. Se Svazem lyžařů jsme se dohodli, že seriál spojíme s mistrovstvím republiky, tím bude zářijový závod na Ještěd. Který vyvrcholí 28. září 2014 tradičním mistrovstvím republiky. Tam tedy počítáme s více než dvěma sty lidí v čele s naší kompletní reprezentací. V jednání je i účast biatlonistů,“ prozrazuje Pazderský.

ROZPIS závodů Silvini Skiroll Classics

  • 9. 8. 2014 Výjezd na Praděd
  • 30. 8. 2014 Orlický Rollerski Cup – Šerlich
  • 14. 9. 2014 Krkonošský čtvrtmaraton – Špindlerovka
  • 28. 9. 2014 Silvini skiroll (c) up Ještěd – výjezd do nebe

Do celkového pořadí seriálu se počítá vždy jen hlavní závod klasickou technikou. Pořadí se určuje součtem dosažených časů ve všech čtyřech závodech. Závodní lyže musí mít černá gumová kolečka do průměru 7 – 8cm. Povinná je ochranná přilba.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 9 = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>