Noční můry

Již 5. ročník nočního orientačního závodu z místa A do místa B přes kontrolní body C1-Cn, které hledáte podle map(y) a více či méně podrobného popisu dohledávky. Akce proběhne 11. - 12. dubna.

Již 5. ročník nočního orientačního závodu z místa A (letos Základna Peira, Jesenice u Rakovníka) do místa B (cílová hospoda s ubytováním) přes kontrolní body C1-Cn, které hledáte podle map(y) a více či méně podrobného popisu dohledávky. Ten obdržíte na startu, přičemž umístění některých kontrolních bodů se můžete dozvědět až po nalezení těch zveřejněných. Délka trasy je někde mezi 30 a 40km vzdušnou čarou (bude upřesněno), takže přesná délka záleží na šikovnosti každého závodníka.

Závod můžete absolvovat v kategoriích běžeckých, i chodeckých. V běžeckých kategoriích styl volný (v rámci pohybu vlastní silou), v chodeckých kategoriích je přirozeně zakázáno běhat. Volba kategorie je plně na volbě závodníka. Dodržování tohoto pravidla se samozřejmě nedá nijak kontrolovat a bude plně v rámci fair play. Primárně se jedná o závod jednotlivců – s výjimkou párových kategorií, vyhlášených na podporu dívek a žen, které by se samy v noci do lesa neodhodlaly.

Základní myšlenka této akce vychází ze slavného Svahylského závodu, který se již tradičně koná každý podzim v Jižních Čechách. Noční můry rozhodně nechtějí Svahyláku konkurovat, spíš jej skromně doplní a převezmou z něj některé povedené atributy, jako jsou startovní pivo, hledání kontrolních bodů v temných hlubokých lesích, „meziročně putovní“ dějiště závodu.

Více na mury.apolo.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři × = 12

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>