Krkonošský survival

Jedná se o 20 hodinový scorelauf (volný postup mezi stanovišti). Závodí tříčlenné týmy pěšky, na sněžnicích a na běžkách v kategoriích muži, ženy a mix. Krkonošského survivalu se mohou zúčastnit muži a ženy starší 18 let.

Start závodu je v pátek 21.3.2014 ve 22:00 před chatou Kara. Celý tým musí být stále pohromadě, max. v okruhu 100 m. Tým si sám volí, kdy a kde použije sněžnice, běžky nebo „pouze“ boty. Sněžnice ani běžky nejsou povinné. Po startu bude tzv. prolog – 4 kontroly v relativně blízkém okolí. Absolvujete je v povinném pořadí, abyste se rozptýlili do okolí stejnoměrně. Karta na oražení kontrol v prologu se liší od karty pro hlavní část závodu a bude zvlášť. Není třeba si pamatovat postup. Každý tým má svou vlastní kartu s předepsaným postupem.

Týmy mají za úkol „sbírat“ body za kontroly v terénu. Kontroly mohou mít různé bodové hodnoty. Vítězí tým, který získá nejvyšší počet bodů. V závislosti na sněhové pokrývce a terénu týmy volí, kde a kdy použijí běžky nebo sněžnice a kde pouze poběží/půjdou. Běžky ani sněžnice nejsou povinné. Letos je sníh pouze v nejvyšších partiích a jejich použití ztrácí smysl. Na trase budou stejně jako minulé ročníky také další aktivity. Např. lezení nebo noční orientační běh. Připravte se na mráz, mokro, žízeň, vyčerpání, nedostatek spánku a „drobná“ překvapení, která mohou být (ne)příjemným zpestřením.

Startovné je 1500Kč na tým, splatné do 3.ledna. Při úhradě po tomto datu počítejte s navýšením o 500Kč/tým. Pokud nepřijde platba do 20.1.2014, bude tým ze seznamu startujících vymazán! Týmy přihlášené po 1.lednu budou mít lhůtu splatnosti 10 dní! Pokud budete ve startovní listině v pořadí 1. – 50. Týmy od čísla 51 musí počkat, až (nebo jestli) se smazáním týmů před nimi posunou na místo menší než 51. Ze zkušeností z minulého ročníku a z jiných závodů můžete čekat „úmrtnost“ 10% týmů (i více). Navíc ne všechna místa označená „RESERVED“ máme 100% potvrzená. Číslo účtu posíláme po obdržení přihlášky.

Polopenze na chatě Kara je za 140Kč. Kdo bude chtít, musí ji nahlásit do 17.3. Lůžka jsou již rozebraná, místa na zemi také. Můžeme ale doporučit místa v okolí.

Ve startovním poli KS’13 bylo několik mistrů republiky v různých outdoorových vytrvalostních disciplínách, 8 českých účastnic a účastníků MS v Adventure Race 2012 ve Francii a aktuální mistři Evropy v Adventure Race z Polska, kteří vyhráli kategorii Mix. Absolutními vítězi se stali P.Bloudek, J.Krajník a J.Lorenc z týmu SCAR Berghaus. Druzí skončili loňští vítězové Salomon-Suunto a ty krysáci. Nejen favorité ale dělají závod zajímavým. Soutěžilo také mnoho těch, kteří s podobnou aktivitou teprve začínají.

Více na www.krkonosskysurvival.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 2 = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>