Jesenická 24 hodinovka na běžkách

Přijeďte si užít nezapomenutelnou sportovní událost, která již od roku 2008 představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců.

Čekají vás hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.

Jesenická 24hodinovka je běžkařský závod určený jak jednotlivcům, tak týmům. Ty mohou být dvou- až pětičlenné (novinka). V průběhu závodu se závodníci v týmech mohou libovolně střídat, přičemž maximální délka pauzy, kdy na trati není žádný člen týmu, je 30 minut. Střídání probíhá pouze ve vyhrazeném prostoru startu/cíle u horského hotelu Paprsek. Sólo závodníci si mohou udělat libovolný počet přestávek, nejdéle však mohou odpočívat 6 hodin v kuse. Jak již bylo praxí mnohokrát dokázáno, je ovšem daleko výhodnější odpočívat až po závodě než se připravovat o kilometry v jeho průběhu, protože „kdo spí, nezvítězí“. Kategorie: sólo muži, sólo ženy, týmy muž, týmy ženy a týmy mix.

Závodní okruh má délku 4,2 km a převýšení 55 m. Trať vede ve výšce okolo 1 000 m nad mořem, což představuje solidní záruku výborných sněhových podmínek. Po celé délce je připravena jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na vás. Start: sobota 1. 3. v 11:00, cíl: neděle 2. 3. v 11:00.

Více na www.xmountain.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − 3 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>