Eko Challenge

Eko Challenge je extrémní expediční závod čtyřčlenných smíšených týmů pořádaný v České republice od roku 2006. Je inspirovaný nejnáročnějším expedičním závodem světa Eco Challenge.

Závod trvá přibližně 4 dny a 3 noci nonstop, letos od 30. července do 3. srpna. Trať je rozdělena do několika etap (kombinace pěší, cyklo, raft), přičemž trasa je vytyčena pouze kontrolními stanovišti s pevným pořadím jejich plnění, mezi nimiž týmy postupují dle vlastního uvážení, často volným terénem. Na kontrolních stanovištích se zaznamenávají mezičasy, týmy tedy mohou sledovat odstup soupeřů před sebou. Jednotlivé etapy jsou navíc doplněny lokálními nástrahami, které vyžadují specifické dovednosti, bystrost a taktický přístup.

V závodě rozhodují fyzická a psychická zdatnost, orientace ve volném terénu, schopnost týmové spolupráce, taktika (volba trasy, rozložení spánku…) a především vůle.

Více na webu www.eko-challenge.cz.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 4 = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>