Brněnský masakr

2. ročník extrémního 63 km dlouhého běžeckého závodu. Start a cíl závodu je situován do Sportareálu Družstevní v Brně- Řečkovicích.

Start a cíl závodu je situován do Sportareálu Družstevní v Brně- Řečkovicích, který naše společnost vlastní. Po propojení s areálem sousedního Gymnázia Terezy Novákové zde bude připraveno vynikající zázemí pro všechny závodníky (prostorné šatny, jídelna, plavecký bazén, regenerační bazének, kancelář závodu atd.).

Celý závod se pak odehraje v krásném a náročném terénu v blízkém okolí Brna. Nejprve Vás čeká zalesněný masív krajinné oblasti Velká Baba. Další dominantou tratě závodu bude rozhledna Babí lom nad obcí Lelekovice. Z Babího lomu trať směřuje k významnému poutnímu místu Brňáků k vranovskému konventu Narození Panny Marie, který založil v září roku 1633 kníže Maxmilián z Liechtensteinu. Poté trať závodu klesá k řece Svitavě do Adamova a zase prudce stoupá až k opravené zřícenině Nového hradu (postaven roku 1493) ležícího nad údolím mezi Blanskem a Adamovem. Z Nového hradu (to už bude mít v nohách více než 20 km) závod pokračuje k Máchovu památníku a opět klesá do Adamova. Z Adamova budete prudce stoupat až k Alexandrově rozhledně, proběhnete vesnicí Babice a opět se dostanete prudkým klesáním až k řece Svitavě. Od Svitavy vystoupáte až nad překrásné Řícmanické arboretum. Přes Bílovice bude trať stoupat lesem až nad Útěchov, pak následuje seběh na Babí doly a kolem rybníka výběh ke koňské farmě nad Jehnicemi, poté seběh do Soběšic, Zamilovaného hájku a do cíle závodu ve Sportareálu Družstevní.

Závod je vypsán jak pro jednotlivce, tak pro dvoučlenné týmy. Více na www.brnenskymasakr.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři × = 18

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>