ASICS Outrun The Sun – Závod proti slunci

Napadlo vás někdy závodit se Sluncem? Při závodě ASICS Outrun The Sun se jej pokusí na trase vedoucí kolem Mt. Blanku „předběhnout“ elitní světoví trailrunneři.

Za svítání se z francouzského Chamonix vydají na trať dva štafetové týmy, aby oběhly nejvyšší horu západní Evropy. K dispozici sice budou mít nejdelší den roku (21. červen), i tak je ale čeká náročný úkol. 162 kilometrů v alpském terénu musejí zdolat za 15 hodin 41 minut a 35 sekund, aby stihly cílem proběhnout před setměním.

Je to vůbec možné zvládnout? Fanoušci o tom nepochybují, což vyjádřili v hlasování na oficiálních stránkách závodu Outrunthesun.asics.com. U počítače si však málokdo dokáže představit, jak těžké je nastoupat 9 500 výškových metrů. Pro zajímavost dodejme, že plánovaná trasa vede na území tří států – Francie, Itálie a Švýcarska.

Výzva jen pro nejlepší

Značka ASICS vybrala pro závod s přírodou vynikající běžce. Do týmu Ultra-Trail byli pozváni Francouzi Xavier Thevenard a Thomas Lordblanchet, Švéd Jonas Buud a Japonec Kota Araki. Každý z těchto elitních světových trailrunnerů poběží úseky dlouhé 28 až 46 kilometrů.

tym ultra trail

Tým Enduro bude sedmičlenný a mezi jeho členy najdete zástupce několika vytrvaleckých sportů – například mistra světa v triatlonu Tima Dona, rakouského běžce Christiana Schiestera, španělského běžce a lyžaře Genise Zapatera či americkou běžkyni Megan Kimmelovou. Rozděli si úseky dlouhé 17 až 29 kilometrů.

tym enduro

A co myslíte vy, stihne se alespoň jeden z týmů vrátit před západem slunce vrátit do Chamonix?
Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 9 = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>